Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

20 listopada 2021

Korzystna oferta wycieczki w Alpy znajduje się tu.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dobrze każdą trasę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Zjawiskowe szczyty Alp – marzenie wspinaczy z całego globu

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego obszar rozciąga się parę europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego świata, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest dużo intrygujących propozycji adresowanych do pasjonatów gór o różnorodnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają wystarczającą kondycję fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, którzy myślą przede wszystkim o aspekcie szkoleniowym, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w małych, zwykle 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie niezapomnianym przeżyciem, przynoszącym satysfakcję z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]