Skitury – wycieczki po górach na nartach

28 marca 2024

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie skitur? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam zwykle wyłącznie po to, by spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla obeznanych w górach osób

Od kilkunastu lat turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym wypoczynkiem w górskiej chacie i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas dość wyczerpujących, lecz nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami miłośników turystyki narciarskiej są bezsprzecznie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras okaże się właściwa do posiadanych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]