Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

26 stycznia 2024

Wejdź na narowery.visitmalopolska.pl, żeby zdobyć więcej informacji o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, popularne i nowe, jednak na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny widok – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko amatorów, ale też uznanych alpinistów i himalaistów.