Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

21 maja 2022

Szukasz pełnej oferty kursu górskiego? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są wspaniałe. Praktycznie co kilka tygodni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia porwali się na wyprawę trasą o wysokiej trudności. Dlatego tym, którzy lubią góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, aby nabyć nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które są potrzebne w przypadku rozmaitych niefortunnych sytuacji. Kurs obejmuje także reguły odpowiedniego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada ogromne doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w małych grupach, które na ogół mają nie więcej niż sześć osób. W rezultacie zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni w pełni opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]