Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

7 marca 2020

Relaks na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania popularna w naszym kraju od ponad wieku i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń od pływania kajakiem, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – dla kogo?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting Dunajcem to również znakomita alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.