Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

15 lipca 2020

Nie zwlekaj! Wybierz pełną ofertę! Wyprawy w góry w dobrej cenie.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane komplikacje mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Dużą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]