Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

17 września 2018

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta wypraw w góry, skieruj się na www.exploruj.pl

Coraz więcej osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od naszego kraju rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Meksyku, Afryki czy Azji. Z całą pewnością wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście pomoc agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wyprawę z bardzo masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do takich ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które powinno się koniecznie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez lidera grupy.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]