Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

23 września 2022

Oferta wycieczki w Himalaje w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was stworzyliśmy.

Himalaje wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to sporo czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Lhotse lub Annapurny

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, iż te góry są poza ich zasięgiem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]