Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

16 marca 2022

Wycieczka na Kilimandżaro - tu znajdziesz aktualną ofertę.

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie licznych turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Silnych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Globtroterów wabią zwłaszcza niesamowite widoki, kurczące się już lodowce, a także sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się też wyposażyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]