Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

9 marca 2022

Tutaj uzyskasz więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce wyznaczonych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie są one porywające, jednakże osoby chętnie uprawiające ten typ sportu po jakimś czasie chcą doświadczyć na nowo intensywnych emocji płynących z wypraw po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeśli można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wytyczono w nich także bezpieczne szlaki

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością baszt skalnych, turni oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia przez padające na nie światło zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują bardzo strome stoki, liczne urwiska i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich też mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które zostały zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, a także metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości osób bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyt Averau i grupy Tre Cime.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]