Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

25 lipca 2018

Aktualna oferta trekkingów

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy zwłaszcza z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle takie umiejętności – w wielu pasmach wytyczono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe sprzęty, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, który pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co będzie niezbędne?

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę trudnym terenie, a to powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, bo zapewnią stabilizację również na śliskich trasach – a na wysokich górach uświadczyć je możemy także latem. Na trudnych podejściach pomocny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten powie im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, które zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Broad Peak i Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]