Lekcja przyrody na żywo

2 października 2018

Jeśli dla Twojego dziecka zajęcia lekcyjne w szkole są nudne oraz przewidywalne, a interesuje się biologią, skorzystaj z oferty lekcji biologii przeprowadzanych na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś odpowiadającego jego osobistym preferencjom, zarówno uczniowie podstawówek oraz gimnazjów, jak także dorośli miłośnicy matki natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak nauka może stać się przyjemnością

Dla każdego doświadczonego nauczyciela nauka przez praktykę jest nieodłącznym elementem efektywnego kształcenia. Atrakcyjność takich zajęć sprawia, że przekazywane tą metodą informacje pozostają w pamięci na dłuższy czas. Ma to szczególne znaczenie gdy mamy do czynienia z przedmiotami dotyczącymi przyrody. Lekcje przyrody na żywo dają możliwość integracji różnych zmysłów. Uczestnicy poprzez węch, dotyk mogą poznawać otaczającą rzeczywistość. Takich doznań nie umożliwiają dzieciom zwykłe zajęcia szkolne. Empiryczne doznania uaktywniają większe partie mózgu, pozostawiając długotrwałe ślady. Skłaniać to może do głębszych refleksji. A na tym, w głównej mierze polega owocne kształcenie, by nie uczyć się wyłącznie gotowych definicji , ale starać się zrozumieć przebieg procesów, ich przyczyn i skutków.

Czynny udział podczas lekcji biologii na żywo, jest ich głównym walorem. Dają sposobność wzajemnej współpracy, ale również wyrażania własnych opinii. Dzięki takim ćwiczeniom nauka może się rozwijać, a młodzi naukowcy razem z nią.