Spadki – jakie sprawy poprowadzi kancelaria prawna

3 lipca 2019

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź dział spadku. Nie są nam także obce problemy prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem i od omówienia zagadnienia, z którym się do nas zgłasza. Ważne jest, aby już przy inicjującym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy strategii działania i opracowanie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga delikatnego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich wypadkach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.