Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

11 grudnia 2018

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących ojcostwa i macierzyństwa, uregulowania kontaktów czy władzy rodzicielskiej.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź przez Skype. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia możliwości na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wynika z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje źródło w silnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba neutralna, nie jest pod ich wpływem i ocenia sprawę jedynie pod kątem prawnym.