Tanie i skuteczne metody reklamy firmy – koszulki z nadrukiem

4 lutego 2021

Koszulki z nadrukiem to nie tylko świetna metoda reklamy firmy, ale również fajny pomysł na prezent. Jak można wykorzystać personalizowane koszulki? Jakie metody druku stosuje się współcześnie przy produkcji takich gadżetów?

Podkoszulki z nadrukiem i ich zastosowanie nie tylko w promocji

Koszulki są szeroko stosowane w promocji – służą do reklamy firm, sprzedawanych produktów i szkoleń. T-shirt z niepowtarzalnym nadrukiem może być ofiarowywany partycypantom targów edukacyjnych lub wydarzeń muzycznych. Firmowe logo nadrukowane na podkoszulkę jest wyraźne i łatwo przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców. podkoszulki z nadrukiem można także wykorzystać do integracji osób pracujących razem w wydziale, np. jako symbol wspólnej identyfikacji nakładany podczas spotkań czy wyjazdów firmowych. Ponadto podkoszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można użyć do celów innych niż promocja – to świetny pomysł na upominek, między innymi z okazji dnia urodzin, zakończenia studiów lub Dnia Ojca. Zabawa w gronie przyjaciół i rodziny przeniesie się na kompletnie nowy poziom, jeśli wszyscy uczestnicy będą nosić t-shirty ze śmiesznym nadrukiem.

Techniki nadruku na t-shirtach reklamowych – czy są trwałe?

t-shirty reklamowe powstają przy wykorzystaniu uznanych technik druku. Przede wszystkim jest nim sitodruk, a więc proces, w którym każdy kolor obrazu jest odwzorowany oddzielnie na siatce, na przykład metalowej bądź z włókien. Następnie specjalna farba przeznaczona do tkanin jest przetłaczana przez tę sztancę. Powstałe tą metodą grafiki lub napisy są ogromnie wytrzymałe – t-shirty można prać wiele razy nie martwiąc się o spranie nadruku. Sitodruk pozwala na wykorzystanie praktycznie dowolnej barwy, jak również uzyskanie interesujących efektów, między innymi gradientów, a dodatkowo opłaca się zwłaszcza przy znacznych nakładach. Do wytwarzania gadżetów reklamowych korzysta się także z termodruku, transferu cyfrowego, folii flock i tampodruku. Termotransfer nadaje się do niewielkich druków – także pojedynczego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flock bądź flex. Ta metoda także wyróżnia się wysoką trwałością.