Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

22 października 2018

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników Internetu. Jednak co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadzić optymalizację ?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.