Czemu warto współpracować z agencją SEO?

17 listopada 2021

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących SEO Kraków, skieruj się tutaj.

Firmy lub właściciele portali internetowych, którzy chcą dotrzeć do najlepszych pozycji w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na minimum trzy sposoby. Pierwszy, którego nie polecamy, to podejmowanie działań samodzielnie. Nie dysponując doświadczeniem w tematyce SEO i nie monitorując systematycznie informacji o zmianach w algorytmie Google, trudno działać właściwie i – kluczowe – efektywnie. Kolejne podejście to zatrudnienie na etat obeznanego SEOwca, aczkolwiek nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Trzecie wyjście to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Budżet wygospodarowany na zadania agencji SEO można dopasować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą współpracy z agencją SEO jest to, że obok ekspertów od SEO w pracują tam też osoby od kampanii Google Ads, projektowania graficznego, content marketingu czy programowania służące merytorycznym wsparciem w tych kwestiach.

Po czym rozpoznać rzetelną agencję SEO

Polskich agencji SEO jest wiele. Czym kierować się w toku szukania podmiotu, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Rekomendujemy wybrać agencję, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, ale także tych kreatywnych oraz marketingowych, co roku się zwiększa, co nie zawsze gwarantuje wysoką jakość usług. Współpracując z agencją, która istnieje od minimum dekady, można mieć pewność, że dysponuje ona sporym doświadczeniem i może bez trudu zaprezentować ciekawe portfolio swoich byłych klientów. Agencje SEO na ogół na swoich stronach posiadają zakładkę „Case study”. Przed sygnowaniem umowy trzeba przeczytać studia takich przypadków, aby sprawdzić, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, jak również to jakie problemy udało jej się rozwikłać oraz z jakimi branżami pracowała. Najlepsza agencja SEO to taka, której praca jest przejrzysta: pisze o harmonogramie zadań na nadchodzące miesiące, jak również przekazuje sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich następstwa.

Inny liczący się aspekt to spersonalizowana oferta i dostosowanie zakresu prac do potrzeb działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeżeli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpisuje w ciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, należy traktować to jak znak alarmowy. Po otrzymaniu zapytania pracownik doświadczonej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, by dopytać o dokładniejsze informacje o firmie, konieczne do zaprezentowania dla niej całościowej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie da się znaleźć tak po prostu w internecie, jak przykładowo informacja o realizowanych dotąd pracach SEO czy o najważniejszych dla klienta produktach albo usługach, które chce wypromować.

Jaki system rozliczeń z firmą SEO jest właściwy?

Ostrożnie warto podejść do firm SEO, które proponują umowę z rozliczeniem się za wypracowany rezultat. W takim modelu płatność odbywa się dopiero wówczas, kiedy frazy kluczowe dotrą na ustalone w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do pierwszej strony wyników bądź do Top5). To nadal często proponowany rodzaj rozliczeń, aczkolwiek niesie ze sobą duże ryzyko – można bowiem uzyskać szybki efekt przy pomocy łamania standardów ustalonych przez Google. Stale uaktualniany algorytm także nie pomaga w spełnieniu obietnic złożonych klientowi, zatem dobra firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych pozycji. Co do ceny za usługi firmy SEO, to sporadycznie bywa ona stała – tradycyjnie w pierwszych tygodniach po podpisaniu umowy konieczne są wyższe nakłady finansowe, by opracować dokładny audyt SEO, a w następnej kolejności wcielać w życie wszelkie przedstawione w nim sugestie. W późniejszym okresie współpracy, jak witryna klienta jest już zoptymalizowana, wydatki na prace są znacznie mniejsze.

Dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]