Wybierasz się na ASP? Sprawdź kursy w szkole rysunku

12 stycznia 2021

Poznaj dalsze szczegóły o lekcjach rysunku Kraków.

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, aczkolwiek nawet osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą wynieść z niego znaczne korzyści. Potwierdzano wszak, że nawet okazjonalne rysowanie dobroczynnie oddziałuje na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pomaga się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest też istotnym elementem wychowania. Liczne korzyści płynące z rysowania powodują, iż spory odsetek ludzi decyduje się na to, by podnieść swoje plastyczne umiejętności. Taką opcję dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono osób, do których kierowana jest oferta nauki rysunku, jest naprawdę szerokie. Niektóre zajęcia opracowane są z myślą o dzieciach, dla których są bodźcem do rozwijania wrażliwości, zdolności manualnych i wyobraźni. Mnóstwo osób zaczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to w szczególności takich miast jak Poznań, Wrocław, Kraków czy Warszawa. Nie brak także kursów adresowanych do amatorów – tych, którzy zwyczajnie kochają rysować i chcieliby robić to jeszcze lepiej, w pełni korzystając ze swoich możliwości.

Czego dowiemy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje przystosowane do potrzeb osób o rozmaitych zainteresowaniach artystycznych. Wiele czasu przeznacza się na rysunek – to zdecydowanie najpopularniejszy typ plastycznej aktywności. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to oczywiście nie jedyne kursy, jakie można wybrać. Dobre szkoły prowadzą również lekcje digital painting (czyli malarstwa cyfrowego) oraz rysunku architektonicznego.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]