Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

3 grudnia 2023

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę kursu Blender 3D w dobrej cenie.

Świat rysunku cały czas się przekształca i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik preferując kreowanie swoich prac wyłącznie cyfrowo. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wymaga w tej chwili znacznych nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który jednocześnie jest całkiem bezpłatny.

Kursy modelowania 3D polecamy w jak najmniej licznych zespołach

Korzystanie z każdej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nieraz bywa niezmiernie irytujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści głównie tym, którzy dopiero poznają program Blender. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy dodawanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez uczestnika kursu pokazując detale, które trzeba poprawić i proponując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby przebiegał on w małych grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i pasjonatów animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i docenianą w szczególności w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Znajomość programu Blender 3D poszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane prace, które potem można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu pasjonaci animacji oraz artyści, którzy pragną rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności czy też spróbować nowych form ekspresji.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]