Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

20 grudnia 2022

Kurs digital painting - tu znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają obecnie twórcy

Istnieje sporo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie został głównym softwarem game devów oraz artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi lub temperą. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Kurs Photoshop online – więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

W praktyce nauka malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak żeby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne metody korzystania z pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji programu. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]