Wzmacniacz szerokopasmowy potęguje siłę sygnału

21 grudnia 2019

Dowiedz się, gdzie nabyć wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie używane przez operatorów TVK. Ich kluczową rolą jest zwiększenie mocy sygnałów biegnących do poszczególnych odbiorców. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – redukuje nieprawidłowości

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają najczęściej w przedziale 50 Hz – 6 MHz. Świetnie niwelują różne nieprawidłowości spowodowane np. przez internet bezprzewodowy i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Z reguły umieszczone są w blokach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Urządzenia tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a eksploatacja sprzętu nieskomplikowana. Moduły te wyróżniają się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Poziom może być różny, w zależności od stosowanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – zapewnia świetną moc sygnału

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał nie nastręcza trudności. Odbywa się to przy pomocy elementów regulowanych lub wkładek JXP. Do urządzeń zaimplementowano też wbudowaną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich posiadają specjalistyczny filtr ingresu. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że moduły te są szeroko rozpowszechnione i zapewniają abonentom świetną siłę sygnału w warunkach domowych. Dużym plusem jest też energooszczędność na poziomie ok. <6W.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]