Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

26 maja 2020

Więcej o wzmacniaczu kanałowym

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje sama nazwa kluczową funkcją jaką spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Sprawdźmy w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – w gęsto uzbrojonych budynkach

W sprzedaży znajdziemy ogromną ilość aparatów, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są w rejonach, na których sygnał jest niezwykle znikomy. Działają na przykład w miejscowościach górskich, stacjach metra, a także w niektórych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalne rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być stosowane na zewnątrz nieruchomości – są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – cztery oddzielne wejścia

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy posiada kilka oddzielnych wejść – np. UHF lub UHF + LTE. Sprzęty mogą mieć zaimplementowaną technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma również trzy-cztery specjalne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGITmax HD. Urządzenia te wyposażono w zewnętrzne zasilanie i sygnalizatory LED.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]