Stacja czołowa – jak to działa

15 lutego 2019

Zamów stację czołową

Stacja czołowa to system, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i w jakich miejscach najczęściej jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – poprawna transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa stosowana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w apartamentowcach, pensjonatach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transportuje ona informacje do poszczególnych odbiorników. Jednym z kluczowych elementów tworzących stację czołową jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Można ją precyzyjnie zaprogramować za pomocą specjalnego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – oddzielne wejścia USB

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów satelitarnych lub AV. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne wydatki. Dużo modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest również w osobne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Moduły można ze sobą mieszać, tworząc sprawny system antenowy.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]