Jak działa nadajnik optyczny?

22 kwietnia 2023

Szukasz nadajnika optycznego? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Ze względu na to, iż niemal codziennie używamy instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach być bardzo bezpieczne. Nie może zatem dziwić, iż podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – tylko tak osiągalne będzie wykonanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi elementami są oczywiście przewody, lecz – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych elementów właściwe funkcjonowanie instalacji nie będzie osiągalne. Innymi kluczowymi częściami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła transmitowane następnie za pomocą światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Zakodowane dane są tak transmitowane kablami, zaś potem odbierane przez detektor, aby trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym zniekształceniem danych i niezawodnością – dlatego prawie całkowicie zastąpił już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

By instalacja okazała się wydajna oraz bezpieczna, do jej wykonania trzeba zastosować jedynie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego względu o tym, od kogo go kupić powinniśmy wiedzieć jeszcze na etapie projektowania sieci. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem sieci zaleca się wybór jedynie sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, ponieważ ci sprzedawane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie komplikacji podczas instalacji – są w stanie zagwarantować specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]