skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Ergonomiczna skrzynka teletechniczna

17 września 2021

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. Na rynku wyróżniamy wiele ich modeli, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z solidnego surowca i być wyposażona w odpowiednie szczeliny, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi cechować się odpornością na ingerencje zwierząt, a także niekorzystne czynniki atmosferyczne. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – wzmacniacze RTV, rozgałęźniki. Moduły wewnątrz skrzynki można zainstalować m. in. na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – dedykowane komory

Kluczowym czynnikiem jest także ochrona przed wtargnięciem osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu służą wzmocnione zamki. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne ze względu na dzieci. Należy pamiętać też o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – do tego celu montuje się profesjonalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]