Topaz mistyczny w jubilerstwie

26 lipca 2018

Jeśli chcesz nabyć mystic topaz, odwiedź ten adres

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie dużej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda także w pracy. Istotna jest także mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać ozdoby do swojej kreacji.