Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

26 listopada 2019

Jeśli chcesz nabyć znaki BHP, koniecznie odwiedź ten adres

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Dzisiaj kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg właściwego znakowania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, biurowce, jak a także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są też instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe opisanie trasy ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na przeróżnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który świetnie znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – będzie można rozszyfrować ich treść. W wielu przypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne nawet kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie nastręcza żadnych problemów. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]