Tabliczki informacyjne i BHP

11 maja 2020

Znajdź tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta również nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy zatem w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – usprawniają odnalezienie odpowiedniego pokoju

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą budynki – domy, zakłady pracy, szkoły, przychodnie. Sprawiają, że błyskawicznie odnajdziemy np. przychodnię. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na elewacjach bloków, ponieważ bardzo często możemy je też spotkać w pomieszczeniach. To wielka podgrupa tabliczek, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w dużych biurowcach – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają pomieszczenia dla niepełnosprawnych

Pamiętajmy też o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez polskie prawo. Znakują wyjścia bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, komunikują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją też fachowcy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (takich jak PCV), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]